چرا اسلام ستیزی ؟ !
ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٩ : توسط : وبلاگ نویس فرهنگی

اسلام هراسی و ستیز با دین اسلام در غرب

آغاز این سناریو

"تیری جونز" کشیش یک کلیسای محلی درایالت فلوریدای آمریکا که تنها 50 عضو دارد، اعلام کرد که قصد دارد در نهمین سالگرد حادثه یازدهم سپتامبر و همزمان با عید فطر مسلمانان درمحل برج های دو قلو، قرآن را بسوزاند.

جونز (58 ساله) که سابقه سیاه ضد اسلامی را با نوشتن کتاب " اسلام از شیطان است" در کارنامه خود دارد ،بهترین فرد برای کلید زدن این سناریو بود.

این کلیسا که در شهر "جکسون ویل " در ایالت فلوریدا قرار دارد ، درپایگاه " فیس بوک " صفحه ای تحت عنوان " روز جهانی سوزاندن قرآن " ایجاد و اقدامات زیادی را علیه دین اسلام اجرا کرده است ازجمله اینکه در مراسم و مناسبت های عیدهای میلاد (مسیح) عباراتی توهین آمیز را بر روی دیوارهای این کلیسا نوشته بودند.

انحراف افکار عمومی از حادثه یازدهم سپتامبر

انحراف افکار عمومی از واقعیت های حادثه یازدهم سپتامبر که با جنجال آفرینی درقبال یک درخواست مسلمانان آمریکایی برای ساخت مسجدی در محدوده ساختمان تجارت جهانی موسوم به برج های دوقلو آغاز شد اکنون با سناریوی جدید قرآن سوزی وارد مرحله جدیدی شده است که البته دراین روند اسلام ستیزی و اسلام هراسی در کانون این سناریو قرار دارد.

در یازدهم سپتامبر سال 2001 ناگهان چند هواپیمای مسافربری ربوده شده درفضای بسیار امنیتی آمریکا به پرواز درآمدند و مراکز حساس این کشور از جمله ساختمان پنتاگون( وزارت دفاع) و برج های دوقلو شهر نیویورک را هدف گرفتند.

دراین حادثه برج های دوقلو بصورتی آکاردوئونی فروریختند و حدود 3000نفر قربانی شدند اما بسرعت انگشت اتهام به سوی مسلمانان و بخصوص یک گروه افراطی منتسب به مسلمانان اما دست پرورده دستگاه امنیتی و اطلاعاتی آمریکا تحت نام القاعده نشانه رفت.

هرچند کمتر کسی از همان ابتدا این طراحی را باور می کرد اما به لطف رسانه های صهیونیستی شرایط برای شروع جنگ ضد اسلام با حمله به افغانستان به بهانه یافتن تروریست های القاعده به رهبری " بن لادن " آغاز شد.

اما شک و تردید مردم جهان بویژه آمریکایی ها نسبت به این طراحی آمریکایی – صهیونیستی بیشتر و بیشتر شد و امسال و در آستانه یازدهم سپتامبر یک نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد که امروز تنها 16 درصد باور دارند که اقدام تروریستی کار القاعده بوده و پذیرفته اند که این حادثه طرحی آمریکایی – صهیونیستی بوده است.

یکی دیگر از نشانه های بارز سناریوی قرآن سوزی برای انحراف افکار عمومی ، ورود مقامات ارشد آمریکایی و حتی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای توقف این سناریو است.

شاید مخالفت های مقامات سیاسی و نظامی آمریکایی با قرآن سوزی و یا حمایت " باراک اوباما" از ساخت مسجد نشان از رویکردی مثبت داشته باشد اما در بطن این ماجرا قطعا اسلام ستیزی ، اسلام هراسی و تلاش برای انحراف افکار مردم آمریکا نهفته است.


                                                                                                ادامه دارد ...


 
نقش آمریکا در اهانت به ساحت مقدس آخرین کتاب آسمانی ( قرآن کریم )
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩ : توسط : وبلاگ نویس فرهنگی

 

اهانت به قرآن کریم نشانه ی

 هراس آمریکا از اسلام

و

کمال بی خردی صهیونیسم

مقام معظم رهبری در پیام روشنی بخش خود به مناسبت هتک حرمت قرآن کریم نکته سنجی‌های دقیقی در تبیین پدیداری این رویکرد نفرت انگیز مطرح فرمودند که در خور دقت است. علت پدیده قرآن سوزی و اهانت به ساحت مقدس قرآن چیست؟
از بازخوانی پیام مقام معظم رهبری نکات زیر در پدیداری این واقعه به خوبی واکاوی می‌شود.
1- امروز همه سران کفر و استکبار در برابر اسلام ایستاده‌اند.
2- قرآن سوزی یک مرحله از اسلام ستیزی به سرکردگی صهیونیسم و رژیم آمریکاست.
3- می‌خواهند ملت‌های مسلمان را از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل کنند.
4- اهانت به قرآن یک اقدام محاسبه شده از سوی مراکزی است که اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در دستور کار دارند.
5- قرآن سوزی محصولی از اتاق فکرهای صهیونیست‌هاست.
چرا دشمن به این روز افتاده است؟ چرا دانش و دستاوردهای علمی غرب طی سه قرن اخیر عاجز از هماوردی فکری و نظری با اسلام و قرآن است؟چرا عقلانیت لیبرال در برابر عقلانیت اسلام فاقد یک رژیم علمی و منطقی است؟ واقعیت این است که غرب در تعامل با اسلام کم آورده است و کارش به فحش و ناسزا و اهانت و آتش زدن اندیشه وحیانی قرآن رسیده است. ملت‌های مسلمان باید خود را آماده شرایط حساس کنونی بنمایند. حال که غرب مواجهه فکری خود با اسلام را به"اندیشه سوزی" فرو کاهیده است، نخبگان دنیای اسلام و متفکران الهی اسلام باید فرصت "اندیشه سازی" را از دست ندهند. امروز غرب بیش از هر زمانی تشنه اندیشه‌های "وحیانی" بویژه اندیشه آسمانی قرآن است.
از این پس مسلمانان جهان به فهرست جنایات غرب بویژه آمریکا در دنیای متمدن امروز باید جرم و جنایت "قرآن سوزی"و اهانت به ساحت مقدس قرآن را بیفزایند. قرآن به عنوان کتاب آسمانی آخرین فرستاده الهی حاوی فرامین همه انبیای الهی از جمله حضرت مسیح(ع) است. کسانی که به این رویکرد زشت و نفرت انگیز رسیده‌اند می‌خواهند تعالیم همه انبیای الهی را به آتش بکشند. آنها به خدا و قیامت اعتقادی ندارند آنها نمی‌دانند آخرت خود را به آتش کشیده‌اند و این آتش افروزی دامنشان را در همین دنیا خواهد گرفت.مقام معظم رهبری با یادآوری نکاتی در پایان پیام خود قرآن سوزی را اثبات دشمنی استکبار با اسلام و قرآن تلقی فرمودند و دو نکته مهم را نیز مطرح فرمودند.
1- نزاع بین اسلام و مسیحیت طراحی دشمن است. پدیده قرآن سوزی ربطی به کلیسا و مسیحیت ندارد نباید مسلمانان به چنین دام خطرناکی بیفتند.
2- دولت آمریکا اگر صداقت دارد عوامل اصلی این جنایت را مجازات کند.
این دو نکته مشفقانه راه حل صلح آمیزی برای برون رفت از این فاجعه نکبت بار است.
مسلمانان به نکته اول و سران غرب بویژه آمریکا به نکته دوم باید توجه کنند تا جلوی فجایع دیگر را بشود با عقلانیت گرفت والا غرب باید منتظر خشم مقدس مسلمانان برای پاسخگویی به این جنایت باشند.
غرب با اهانت به قرآن پای در وادی آتش افروزی‌های جدید نهاده و به طور جدی صلح جهانی را تهدید می‌کند. آنها با این کار آتش به ریشه خود زده‌اند.
   

ایمان بشر قابل سوزاندن نیست


تلاش یک کشیش برای سوزاندن قرآن، نه تنها عواطف مذهبی مسلمانان را جریحه دار کرد، بلکه توهینی به همه ادیان ابراهیمی و توحیدی بود. به جرأت باید گفت، این حرکت ناجوانمردانه،زشت ترین اقدام علیه میلیونها دین باور خداپرست و محکوم به فناست.
باور این موضوع که بشر امروز در عصر فضا و فتح آسمانها دست به رفتارهای دوران جاهلی و بربریت بزند، بسیار دشوار است. اکنون با تأسفی دردانگیز از فاجعه ای می شنویم که فردی در جامه یک کشیش تصمیم گرفت تا در حادثه ای تأسف بار و تکان دهنده به باور خود، قرآن سوزان به راه اندازد، در حالی که در قرآن 11 بار نام مسیح، 34 بار نام حضرت مریم، 23 بار نام عیسی، 3 بار نام روح ا...، 5 بار نام نصاری و انبوهی از نامهای خداوند متعال آمده است.
کتاب سوزان به دورانی تعلق دارد که جاهلیت و بربریت بیداد می کرد. پیش از عصر روشنایی و دگرگونی که جاهلان به باور غلط خود گمان می کردند با به آتش کشاندن جلوه های فرهنگ مانده از دوران بیداری، اندیشه بشر را به محاق می کشانند، در حالی که ایمان هرگز ازفطرت آدمی پاک نمی شود و قابل سوزاندن نیست..