چرا اسلام ستیزی ؟ !
ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٧ : توسط : وبلاگ نویس فرهنگی

اسلام هراسی و ستیز با دین اسلام در غرب

آغاز این سناریو

"تیری جونز" کشیش یک کلیسای محلی درایالت فلوریدای آمریکا که تنها 50 عضو دارد، اعلام کرد که قصد دارد در نهمین سالگرد حادثه یازدهم سپتامبر و همزمان با عید فطر مسلمانان درمحل برج های دو قلو، قرآن را بسوزاند.

جونز (58 ساله) که سابقه سیاه ضد اسلامی را با نوشتن کتاب " اسلام از شیطان است" در کارنامه خود دارد ،بهترین فرد برای کلید زدن این سناریو بود.

این کلیسا که در شهر "جکسون ویل " در ایالت فلوریدا قرار دارد ، درپایگاه " فیس بوک " صفحه ای تحت عنوان " روز جهانی سوزاندن قرآن " ایجاد و اقدامات زیادی را علیه دین اسلام اجرا کرده است ازجمله اینکه در مراسم و مناسبت های عیدهای میلاد (مسیح) عباراتی توهین آمیز را بر روی دیوارهای این کلیسا نوشته بودند.

انحراف افکار عمومی از حادثه یازدهم سپتامبر

انحراف افکار عمومی از واقعیت های حادثه یازدهم سپتامبر که با جنجال آفرینی درقبال یک درخواست مسلمانان آمریکایی برای ساخت مسجدی در محدوده ساختمان تجارت جهانی موسوم به برج های دوقلو آغاز شد اکنون با سناریوی جدید قرآن سوزی وارد مرحله جدیدی شده است که البته دراین روند اسلام ستیزی و اسلام هراسی در کانون این سناریو قرار دارد.

در یازدهم سپتامبر سال 2001 ناگهان چند هواپیمای مسافربری ربوده شده درفضای بسیار امنیتی آمریکا به پرواز درآمدند و مراکز حساس این کشور از جمله ساختمان پنتاگون( وزارت دفاع) و برج های دوقلو شهر نیویورک را هدف گرفتند.

دراین حادثه برج های دوقلو بصورتی آکاردوئونی فروریختند و حدود 3000نفر قربانی شدند اما بسرعت انگشت اتهام به سوی مسلمانان و بخصوص یک گروه افراطی منتسب به مسلمانان اما دست پرورده دستگاه امنیتی و اطلاعاتی آمریکا تحت نام القاعده نشانه رفت.

هرچند کمتر کسی از همان ابتدا این طراحی را باور می کرد اما به لطف رسانه های صهیونیستی شرایط برای شروع جنگ ضد اسلام با حمله به افغانستان به بهانه یافتن تروریست های القاعده به رهبری " بن لادن " آغاز شد.

اما شک و تردید مردم جهان بویژه آمریکایی ها نسبت به این طراحی آمریکایی – صهیونیستی بیشتر و بیشتر شد و امسال و در آستانه یازدهم سپتامبر یک نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد که امروز تنها 16 درصد باور دارند که اقدام تروریستی کار القاعده بوده و پذیرفته اند که این حادثه طرحی آمریکایی – صهیونیستی بوده است.

یکی دیگر از نشانه های بارز سناریوی قرآن سوزی برای انحراف افکار عمومی ، ورود مقامات ارشد آمریکایی و حتی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای توقف این سناریو است.

شاید مخالفت های مقامات سیاسی و نظامی آمریکایی با قرآن سوزی و یا حمایت " باراک اوباما" از ساخت مسجد نشان از رویکردی مثبت داشته باشد اما در بطن این ماجرا قطعا اسلام ستیزی ، اسلام هراسی و تلاش برای انحراف افکار مردم آمریکا نهفته است.


                                                                                                ادامه دارد ...